MÍSTO ZÁVODU

Sázava je jako stvořena pro závodní i rekreační cyklistiku. Velikým lákadlem je krásné prostředí plné lesních a polních cest. Možná právě proto je celé Posázaví propleteno novými cyklostezkami, které jsou vhodně položené do krásného terénu tohoto kraje. Strmé kopce a svahy na březích řeky jsou výzvou pro horská kola a spousty lesních i polních silnic jsou zase výzvou pro „závoďáky“.

Závod na horských kolech vznikl z nadšení místních cyklistů, kteří se rozhodli (po nedobrých zkušenostech na některých jiných závodech) vytvořit vlastní závod v prostředí, které důvěrně znají – blízké okolí městečka Sázavy. Toto prostředí skutečně nabízí přírodní rozmanitost a cyklisty zde k obratným kouskům vyzývají skalnaté strmé kopce, bahnité cesty kolem řek, brody potoků, lesní klikaté cestičky plné zlomyslných kořenů atd… A hlavně to, co dělá Blizáka Blizákem – skromné, téměř domácí prostředí. Takovou osou závodu je řeka Sázava, město Sázava je ve středu závodní smyčky.

Hlavní lákadlo našeho závodu je dobrá trať. Je na ní minimum asfaltu – tak do 10 km, což je na závodech horských kol docela zvláštnost. Je členitá, tj. nahoru dolu, nemá sice nějaký extra dlouhý dokopec, ale hodně prudkých stoupání kde se i tlačí. Celou trať mohou kvalitní závodníci absolvovat v sedle,tj. nemusí slézt z kola. Ve stejném stylu jsou i sjezdy.

Poloha GPS: 49° 52' 32.11" N, 14° 54' 9.58" E

 

Velo Sport Krupička-Benešov, Bike Sport 007, Jiří Břečka : Pneuservis & Cykloservis Sázava, Časomíra Ewitis, Poprokan s.r.o., Kavalierglass.a.s., Dasko s.r.o., Půjčovna lodí Petr Kovačka, Papírnictví Poklop Pocházka, Z Servis, Monika Pospíšilová, Michal Hendrich,FLOP Sázava, Jirka Leoš – www.chalupanasazave.cz, SOLARHOME s.r.o, PROTYL systems s.r.o.