Minulé ročníky – REKONSTRUKCE

Zde si můžete prohlédnout detaily a reporty z minulých ročníků Sázavkého Blizáka.

Historie – Sázavský Blizák 2005

V. ročník závodu Brema Sázavský Blizák se uskutečnil 18.června 2005. Tento ročník přinesl změnu. Závod jsme pořádali výhradně pod generálním sponzorem firmou Brema, spol. s r.o. Takže se účastní méně profesionálů a více závodníků má šanci na kvalitní umístění. Opět jsme pro místo startu zvolili náměstí v Sázavě. Je to velká atrakce pro celé město s velkým počtem diváků. Závod měl cíl v Sázavě na ostrově, to znamenalo záruku příjemného odpočinku po ujetých kilometrech a lepší servis. Vzhledem k dobrým zkušenostem jedeme po stejných tratích. To se nám osvědčilo, protože ještě 3 hodiny před startem pršelo jako z konve a přesto byla celá trať sjízdná ( dobrá, přiznávám se, jeden kopec se tlačil – asi 70m). Na pocity pořadatelů brzy ráno v den závodu, kdy vstáváme před pátou hodinou ranní, se radši neptejte. Počasí se umoudřilo, závod se odjel bez jediné kapky deště. Ostatně, propršené minuty při všech ročnících by nedaly ani celou hodinu. Takže jako každý rok někteří z nás ukončili závodní den až nad následujícím ránem.

Historie – Sázavský Blizák 2004

IV. ročník se uskutečnil 19.června 2004 Prezentace proběhla ve Společenském domě. Pro tento rok se místem startu zvolilo náměstí v Sázavě. Jednak lépe posloužilo k zviditelnění sponzorů a hlavní výhry – automobilu, a jednak bylo výhodné i prostorově pro přihlížející občany. Trasa 80 km startovala v 9:00 a trasa 40 km v 10:00. Pak se stanoviště přesunulo ke kiosku „Pod vrbou“, který se zároveň stal cílem. Závod se jel v rámci seriálu ENERVIT CUP – výrobce energetických potravin pro sportovce ( tyčinky, pasty) a iontových nápojů, dodával také na občerstvovací stanice závodu část občerstvení pro závodníky.

Historie – Sázavský Blizák 2003

III. ročník se uskutečnil 21.června 2003 Prezentace probíhala ve Společenském domě, kde byli závodníci rozčleněni do 12 kategorií A – L. Změna oproti minulým ročníkům byla v místě startu i cíle. Pro tento rok se místem startu zvolilo náměstí v Sázavě. Jednak lépe posloužilo k zviditelnění sponzorů a hlavní výhry – automobilu, a jednak bylo výhodné i prostorově pro přihlížející občany. Trasa 80 km startovala v 9:00 a trasa 40 km v 10:00. Pak se stanoviště přesunulo na ostrov, který se zároveň stal cílem. Zde se konalo poslední občerstvení a ošetření dojíždějících závodníků, vyhlášení výsledků a předání rozmanitých cen a pohárů. Závod se jel v rámci seriálu ENERVIT CUP – výrobce energetických potravin pro sportovce ( tyčinky, pasty) a iontových nápojů, dodává také na občerstvovací stanice závodu část občerstvení pro závodníky. Celkový počet závodníků 303, počasí bezchybné, trať měkčí.

Historie – Sázavský Blizák 2002

II. ročník Blizáka Konal se 22.června 2002 poprvé pod vlaječkou generálního sponzora firmy Brema, spol s r.o. Prezentace, start i cíl byly opět v kiosku Pod vrbou, A jak to probíhalo? Závodníci se sešli, sjeli (myšleno v dobrém slova smyslu) a snad i slétli v příjemném počtu 183 do Sázavy. Samozřejmě ihned zamířili k prezentaci. Ta proběhla od 7:00 do 8:30 a každý byl zvědavý na to, co ho čeká. Samotný start v 9:00 byl jak hejno rozvášněných vos! Cyklisté nedočkavě podupávali a když vyrazili, různě se předjížděli a absolutně nedodržovali pořadí startovních čísel (čímž přidělali neočekávanou práci pro pořadatele). Trasy 35 a 70 km nakonec všichni zvládli po svém a v cíli zapanoval klid a mír.

Historie – Sázavský Blizák 2001

I. ročník proběhl v roce 2001 Tratě měřily 30+70 km. Bylo to zcela amatérský závod, Při dnešních zkušenostech mě dokonce překvapuje že se to povedlo. Účastnilo se cca. 80 závodníků ve stejných kategoriích jako dnes. Peníze jsme tenkrát vyndali hlavně z vlastní kapsy. Start a cíl byl „Pod vrbou“ . Tratě měřily 30+70 km, byly 2 občerstvovací stanice, respektive jedna pro tam i zpět. Počasí bylo bez chyby, ještě nás to bavilo. Na občerstvovačce banány, koláčky, iontové nápoje, pivo, a bůhví co ještě.

 

Velo Sport Krupička-Benešov, Bike Sport 007, Jiří Břečka : Pneuservis & Cykloservis Sázava, Časomíra Ewitis, Poprokan s.r.o., Kavalierglass.a.s., Dasko s.r.o., Půjčovna lodí Petr Kovačka, Papírnictví Poklop Pocházka, Z Servis, Monika Pospíšilová, Michal Hendrich,FLOP Sázava, Jirka Leoš – www.chalupanasazave.cz, SOLARHOME s.r.o, PROTYL systems s.r.o.